Vazgeçilmez Sevgililer Günü Hediyeleri

14 Şubat Sevgiler Günü‘nün ilk ortaya çıkışı Roma İmparatorluğu zamanına kadar uzanıyor. Eski Roma’da 14 Şubat, halk için büyük önem taşıyan bir günmüş. 14 Şubat günü, Roma tanrı ve tanrıçalarının kraliçesi olan Juno’ya duyulan saygıdan dolayı tatil günü olarak biliniyor. Ayrıca Juno, Romalılar tarafından erkeklik ve kadınlık tanrıçası olarak da bilinmekteydi.

Ertesi gün, yani 15 Şubat günü ise Lupercalia Bayramı başlıyordu ve bu  bayram gençler için büyük önem taşıyordu. Yaşantıları keskin normlar ile sınırlandırılmış bu gençler, sadece bu bayram süresince bile olsa birbirlerinin eşleri oluyorlardı.

 Sevgiliye Vazgeçemeyeceği Hediyeler

Hangi bayanın, hangi erkek ile bir çift oluşturacağı ise eski bir gelenek olan ve Lupercalia Bayramı’nın arife günü yapılan bir kura ile belli oluyordu.  Genç kızlar isimlerini kağıt parçalarının üzerine yazıp bir kavanoza bırakıyor erkekler ise kavanozdan bu kağıtları bir bir çekerek üzerinde hangi kızın ismi yazıyorsa o kız ile bayram eğlenceleri boyunca beraber oluyorlardı. Bu arkadaşlıklar, birbirine aşık olan çiftler için bayram süresinin dışına taşıp genellikle evlilik ile son buluyordu.

14 Şubat’ın anlam ve önemi Roma tarihine kadar dayanıyor. Sizde sevgililerin geçmişten günümüze sürdüregeldiği bu geleneği devam ettirin ve sevgilinize güzel bir hediye alarak onu bu harika gününü taçlandırın:)

Sevgililer gününe özel olarak tasarlanan birbirinden harika bu hediyeler, sevgilinize vereceğiniz en güzel ve en iddialı sevgililer günü hediyesi olacak.

Yaka tasarımına sahip oldukça şık, siyah taşlardan dizayn edilen bu kolye, sevgilinize sevgililer gününde vereceğiniz oldukça şık ve orijinal tasarım bir hediye olacak.

Bir kadını zarif ve şık gösteren giydiği kıyafetidir. Bu harika siyah renk etek ise sevgilinize çok yakışacak muhteşem bir sevgililer günü hediyesi olacak.

Birbirinden güzel tasarıma sahip bu harika sevgililer günü hediyeleri sevgilinizi çok ama çok mutlu edecek harika bir tasarıma sahip.

 Bu Hediyelerle Sevgilinizi Mutlu Edin

Yarasa ve kanatlarının tasarlandığı bu şık ve ilginç bir tarza sahip kolye, orijinal ürünleri seven sevgiliniz için alacağınız güzel bir hediye  olacak.

 

Barbie yazılı şık t-shirt ve sevgilinize çok yakışacak bu harika mini shirt, ona sevgililer gününde alacağınız güzel bir sevgililer günü hediyesi olacak.

Sedefli rengarenk tasarıma sahip bu taş ve taştan tasarlanan bu şık kolye, sevgilinizin en sevdiği aksesuarı olacak.

Bu harika hediyeleri sevgiliniz çok beğenecek.

Bu harika çift küpe kız arkadaşınıza sevgililer gününde armağan edeceğiniz en şık hediyeler olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir