Sevgililer Günü’nün Erkekler İçin Önemi

Bildiğiniz üzere her yıl 14 Şubat’ta her iki cinsi de ilgilendiren hatta iki cinsi birlikte ilgilendiren özel bir gün yaşanıyor. Tabi kimisi yaşamıyor bu özel günü. Sevgililer günü, sevgililer günü hediyesi denince nedense akla ilk önce bayanlar gelir. Reklamlarda bayanlar daha ön plandadır. Hani sadece erkekler hediye alıyorlar gibi. Aslında öyle bir durum söz konusu değil tabi ki. Sevgililer Günü iki tarafın da birbirine hediye(ler) aldığı aşklarını tazelediği özel bir gündür. Her iki taraf da hediye seçimlerinde oldukça zorlanır, acaba beğenir mi kuşkusuna kapılır, kafasında bir kaç hafta soru işaretleriyle dolaşır. Bazen sevgilisinin ağzını yoklamak ister ancak belli ederim korkusuyla pek de başarılı olamaz.

Sevgililer günü erkekler için farklı bir öneme sahiptir. Bu söyleyeceklerim için muhtemelen eleştiri alacağım bayanlar tarafından ancak benim düşüncem bu yönde yapacak bir şey yok 🙂 Erkekler kız arkadaşlarının üstüne oldukça fazla düşerler. Ve çoğu zamanda daha çok severler. Bunları söylerken Can Yücel’in bir dörtlüğü(*) geldi aklıma:

“Bağlanmayacaksın bir şeye, öyle körü körüne.

“O olmazsa yaşayamam.” demeyeceksin.
Demeyeceksin işte.
Yaşarsın çünkü.
Öyle beylik laflar etmeye gerek yok ki.
Çok sevmeyeceksin mesela. O daha az severse kırılırsın.

Ve zaten genellikle o daha az sever seni,
Senin onu sevdiğinden.”

Ben de erkeğim diye böyle düşünüyor olabilirim ancak, Can Yücel’in de dediği gibi “Genellikle o daha az sever seni” düşüncesi hakim biz erkeklerde. Bunun asıl nedeni ise erkekler kızlar gibi değildir. Yani kendisine ilgi duyanlara karşı değil de kendi ilgi duyduklarıyla samimiyet kurmaya çalışırlar. Gel gelelim ki ilişki başladığında ilişkinin ve sevgilisinin üzerine düşen taraf olur erkekler . Bu söylediklerim genel durum göz önüne alındığında böyledir. Yani tutup da herkes böyle demiyorum, yanlış anlaşılmasın lütfen.

Bunları da bir kenara bıraktığımızda bir diğer gerçek de her ne kadar “kız evi naz evi, kızlar nazlı olurlar” deseler de erkeklerin sevgililerinin karşısında nazlı, alıngan bir varlığa dönüşmeleridir. Yaptığınız en ufak bir kalp kırgınlığı için size tüm gün trip atabilir yaptığınız şakayı dahi burnunuzdan getirebilirler.

14 Şubat Sevgililer Günü’nü bir doğum günü gibi heyecanlı bekler erkekler. Sevgilisiyle baş başa geçireceği bu özel günü haftalar öncesinden planlar. Sizin ona alacağınız hediyeyi günlerce tahmin etmeye çalışır. Hatta kendi kendiyle iddaalaşır bile. Bir yanı çok değerli bir hediye alacak beni çok sevdiğini hediyesiyle de belli edecek derken, diğer yanı da ya uyduruk bir hediye alırsa naparım ben diye düşünmesi muhtemeldir. İnsanı ve insan ilişkilerini en çok etkileyen genelde iç sesimizdir zaten.

14 Şubat gibi özel bir gününü haftalar öncesinden bekleyen, kafasında tasarlayan erkeklerin bi yannda hep hayal kırıklığı da vardır. Günler öncesinden bunu düşünerek böyle bir hayal kırıklığıyla karşılaştığında size vereceği tepkiyi dahi düşünmüştür aslında o. Ve bu tepki içinde bu olayı olduğundan daha da fazla büyüttüğü için ayrılığa kadar gidebilir. Aman diyim bayan arkadaşlar, erkek arkadaşınızı belli etmeden yoklamaya çalışın, baktınız olmuyor ne ile daha çok ilgileniyorsa ona dair bir hediye alın. Mesela sürekli futbol oyunu oynuyorsa play station ya da joystick tarzında bir hediye uygun olabilir. Emin olabilirsiniz ki oyun oynamayı seven bir sevgiliniz varsa bu hediyeleri elinden hiç düşürmeyecektir 🙂

Erkek arkadaşınızı gerçekten değerli buluyorsanız, hayatınızdan hiç çıkmasını istemiyorsanız, en önemlisi ona güveniyorsanız, ona hakettiğini düşündüğünüz değerde bir hediye almanızı tavsiye ederiz. Ufak tefek şeyler yüzünden onu üzgün görmektense biraz daha çabayla onun yüzünü neşeli görmek çok daha değerli değil midir? Parayla satın alamayacağımız ender güzelliklerden birisidir bu duygu.

Bugünkü yazımızın da sonuna geldik değerli arkadaşlar, bi dahaki yazımızda görüşmek üzere sağlıkla kalın, takipte kalın..

Aşk Acısını Unutturacak Sevgililer Günü Hediyeleri

Hiç olmadık bir zamanda karşınıza dünya tatlısı biri çıkıyor ve aklınızı, kalbinizi, ruhunuzu alıp gidiyor. Eğer bir kalpten diğer kalbe bir yolculuk varsa, sevgi, şefkat ve aşktan geçiyor olmalı. Geçiş izni olmadan ya da parolayı bilmeden bir kalbe girmek öyle kolay değildir.:) Geçiş iznine sahip olabilmek içinde tabi ki, karşı tarafın size duyduğu aşka ve sevgiye ihtiyaç vardır. Kalpler arası geçişte; paralı, kontörlü veya rica minnet hatırı için geçiş sağlanamaz. Ancak ve ancak sizin kalbinizi hissettiğinde hızlıca çarpan bir kalbe geçiş izni verilir. 🙂

Sizin için çarpan birkalp bulduysanız gerçekten Allah’ın sevdiği kuluymuşsunuz. Hele ki, bu kalp çarpıntısı karşılıklıysa değmeyin keyfinize.. Yalnız biraz dikkatli olun. Fazla çarpan kalp zarar verebilir. Allah muhafaza! Aşık oldum diye sevinirken sonu hüsranla bitmesinde..

Bazen öyle birine aşık olursunuz ki, ne yapacağınızı bilemezsiniz. Çünkü, aşık olduğunuz kişi yeni bir ilişkiden çıkmış ve büyük bir aşk acısı çekmektedir. Öyle çok aşık olmuşsunuzdur ki, onun bu halini gördükçe ona sımsıkı sarılıp yaralarını sarmak istersiniz ama bunu yapamazsınız. “Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık” dedikleri bu olsa gerek. Eliniz kolunuz bağlı, size gelmesini beklersiniz. Belki bir gün, kalbinizin onun için nasıl hızla çarptığını hissederde size doğru meyillenir diye bir ümit beklersiniz..

Bir gün çok güzel bir şey olur ve sevdiğiniz sizin gözlerinizdeki sevgiyi, yüreğinizdeki aşk çırpınışlarını görür. Onun, sizdeki ışığı gören gözleri, kalbinizdeki aşkı hisseden yüreği sizin için büyük bir hediye olacaktır. Size doğru bir adım atar ama bir sorun vardır. Eski sevgilisini hala unutamamış ve hala acı çekiyordur. Ona olan aşkınız o kadar büyüktür ki, bir karar verirsiniz ve sevdiğiniz kişiye eski aşkını unutturacağınıza dair söz verirsiniz. Ve bunun için elinizden ne geliyorsa yapmaya çalışırsınız.

14 Şubat’a sayılı günler kala, aşkınız için yapacağınız özel bir organizasyon ve alacağınız anlamlı bir hediye ona olan aşkınızın güzel bir simgesi olacaktır. Hem böylece, ona eski sevgilisinden kalan anılarını unutturup yeni anılarda sizinle olması için bir fırsat sağlamış ve onun için özel bir kapı açmış olursunuz. Açtığınız bu kapıdan girecek ve mutluluğa doğru sizinle birlikte ilerleyecektir. Bundan hiç şüpheniz olmasın, uğraşlarınızın sonucunu iyi bir şekilde alacaksınızdır. Sevgilinize aşk acısını unutturacak olan sevgililer günü hediyeleri aldığınız için bunu hak ettiniz. 🙂

 

Genç Erkeklere Sevgililer Günü Hediyeleri

Flört dönemi diye adlandırdığımız genel olarak genç insanların ilişkileri büyük adımların başlangıcı niteliğindedir çoğu zaman. Büyük adımları atmak çoğu zaman insanlara oldukça zor gelir. Ancak bu adımların ileride romantik ve mutlu anların kapısını aralayacağını bilse hatta bir pencereden görebilse insan bu adımları koşa koşa atar. Gençliğin verdiği ateş farklıdır evet ama hayatınızda doğru insanı bulmak ve onunla birlikte olmanın verdiği huzur hiç bir şeyle kıyaslanamaz. Siz de anlattıklarım gibi bir aşka yelken açtıysanız eğer ne mutlu size. Gelelim web sayfamızın asıl amacına. Genç sevgililerin dişi olan tarafı, bayanlar size sesleniyorum duyuyorsun di mi sesimi? Onayı da aldım, hadi o zaman başlayalım erkek arkadaşlarınıza sevgililer günü hediyesi seçimlerine… Okumaya devam et