Erkeklerin Evlenmekten Korkma Nedenleri

Güzel giden bir ilişkiniz var, güzel düşünceleriniz, güzel planlarınız var. Her geçen gün aşkınız, sevgiliniz devleşiyor. Her özel günü fırsat belliyorsunuz bunun için. Normalde en kötü ihtimalle ayda bir birbirinize hediye alıyorsunuz ve süslüyorsunuz ilişkinizi. Sevgililer gününde ise daha özenli davranıp, sevgililer günü hediyeleri arasından en özel olanlarını seçiyorsunuz birbiriniz için. Her şey tam yolunda ilerliyorken bir şey takılıyor aklınıza. Erkek arkadaşınızın neden ilişkinizi bir kademe ileriye götürmediği. Bunun nedenleri çoğu zaman çok karışık olabilmekle beraber sevgilinizi ne kadar tanıdığınız ile de alakalı bir durum. Erkekler doğaları gereği korkak değiller aksine cesurlardır. Hele ki aşık bir erkeğin şu hayatta yapamayacağı hiçbir şey yoktur. “Peki neden halen evlilik lafı açmıyor?” sorunuzu yeniden duyuyoruz. Birazcık açıklayalım istedim.

Erkekler Korkak Mıdır?

Erkekler kadınlar gibi hayal dünyasında çok yaşamazlar. Ayakları kadınlara göre daha çok yere basar ve bu yüzden ilişkilerini iyice ince eleyip sık dokurlar. Sebepleri arasında evliliğe saygı duymalarıdır. Bir erkek ailesinden ne gördüyse ona göre hareket ederek bir ilişki yaşamak ister. Mesela kirada büyümüş bir erkek çocuğunun hayali bir ev almak olabilir. Maddi imkansızlıklar yüzünden birçok şeyi yarım kalmış olan bir erkek çocuğunun da maddi bir güce erişmeden evlenmeyi düşünmemesi çok normal karşılanabilir. Sizin üzerinize düşen çok fazla bir şey ne yazık ki yok. Bunu çözebilmek için sadece zamana ve beraber olmaya ihtiyacınız var. Bir başka neden ise kendini psikolojik olarak hazır hissetmemesi olabilir. Sonuç itibariyle biri ile bir evi, bir hayatı paylaşmak düşünüldüğü kadar kolay değildir ve ayakları yere basan erkek arkadaşınız bunun farkındadır. Bu da zamanla çözülebilecek bir durumdur. Bir diğeri ise erkek arkadaşınızın doyumsuzluğu olabilir. Sizi bir köşede tutarak hayatını doyasıya yaşamak adına bu durumunu “Evlilikten korkuyorum” cümlesi ile kamufule edebilir. Unutmayın hiç kimse hiç kimseye alanen “Ben seninle sadece vakit öldürüyorum” demez, diyemez. Bunu diyen insanları daha en başından hayatınızın merkezine koyduysanız zaten sizin için hayat ciddi anlamda zor olacaktır.

Tavsiyemiz şudur ki; erkek arkadaşınızın bu korkusunu ona zaman tanıyarak rahatlıkla yenebilirsiniz. Yapmanız gereken her koşulda onun yanında olduğunuzu hissettirmek olacaktır. Göreceksiniz ki erkek arkadaşınız bu korkusunuz çok uzun bir zaman geçmeden yenmiş olacak ve hayalini kurduğunuz evlenme teklifini alacaksınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.